Fotogalerie

Maturitní ples Střední zdravotnické školy v Ústí nad Orlicí


Oslava Františkových narozenin s neskutečnou atmosférou


Bartošovice v Orlických horách - Ledříčkovy hudební slavnosti


Žireč u Dvora Králové n. L. - Pomlázková taneční zábava ve znovuotevřené hospodě U tří kaprů s nevídanou atmosférou


Dolní Radechová - Sportovní ples


XVII. MOTOPLES Věčné jízdy


Bolehoštť - 13. Společenský ples aneb Šest obcí na jednom plesu


Již po 13. uspořádali společně obce Bolehošť, Jílovice, Ledce, Očelice, Přepychy a Vysoký Újezd svůj reprezentační Společenský ples.

Slavnostní večer se konal v sobotu 31. ledna. 2015 v kulturním sále Obecního hostince v Bolehošti. Po 20 hodině přivítal hosty starosta obce Bolehošť Petr Kubíček a seznámil s programem plesu. Na úvod poděkoval všem sponzorům a občanům, kteří přišli pomoci s přípravou. Především pak výzdoba byla letos velmi hezká a paní H. Šimánová ji věnovala mnoho času.

Po krátké sérii prvních skladeb v podání hudební skupiny DYNAMIC byl na parketu přivítán Spolek historických tanců z Hradce Králové, který byl založen příznivci hudby, tance a historických kostýmů. Prezentoval zde módu z 19. století, především pak období biedermeieru, kam patří i hudba Johanna Strausse, kterou při svém prvním vystoupení použil. Filmoví pamětníci mohli zavzpomínat na film „Dobrý voják Švejk“, neboť v okamžiku, když Švejk rukuje do války na invalidním vozíku, byla použita stejná hudba, na kterou nám tanečníci předvedli směs svých polek. O choreografii celého spolku se starají taneční mistři Josef a Květa Prouzovi z Hradce Králové. Spolek nevystupuje jen na plesech, ale především při různých slavnostních událostech a také na zámcích.

Ve svém druhém vystoupení během plesového večera zatančil spolek polonézu na hudbu Petra Iljiče Čajkovského z opery Eugen Oněgin. Svým původem se jednalo o noblesní tanec polské aristokracie, sahající do 17. století. K popularitě tohoto tance napříč Evropou, přispěli nejvíce skladatelé Frederik Chopin a Petr Iljič Čajkovskij.

Za nádherné představení, při kterém se hosté mohli na chvilku vrátit o několik století zpět, poděkoval starosta obce a popřál Spolku historických tanců mnoho úspěchů na dalších společenských akcích.

Před půlnocí, v době přestávky na občerstvení hudby, vyplnila čas půlnoční soutěž o vybrané TOP ceny, jako byl např. kuchyňský nerezový robot, mixér, přehrávač a další. Zbývající lístečky do tomboly byly v té době již dávno vyprodány a ceny téměř rozebrány. Po menší pauze se rozjela zábava již opět na plno a to rovnou nejznámějšími hity od rockových kapel.

Během celého večera měli hosté možnost také povečeřet v restauraci nebo navštívit místní „Pitevnu“, tedy prostor k podávání alkoholu mimo piva a vína.

Půlnoc byla již daleko za námi a přesto se návštěvníkům domů moc nechtělo. Zajištěna doprava autobusy do okolních obcí byla tedy posunuta na pozdější čas. Většina si však počkala až na závěrečný druhý rozvoz. Úderem třetí hodiny dohrála kapela poslední písničku a posléze se na odchod vydalo i několik posledních tanečních párů.

Hudba utichla, světla zhasla, stoly a židle se vyprázdnily, a následně jsme již mohli začít přemýšlet nad následujícím 14. ročníku společného plesu.

Dámský klub Slavětína v Kostelecké Lhotě si Vás dovoluje pozvat na " II. ples dámského klubu".


Myslivecký ples v Českém Meziříčí


Hasičský ples v Černilově


starší fotogalerie »
aktualizace 07/2024

návštěvnost: